زندگی با بیماری های مقاربتی

 

اگه آزمایش STD مثبت شده ، مهمه که در اسرع وقت به پزشک مراجعه و درمان  رو شروع کنید.

اگه یک بیماری مقاربتی داشته باشین، اغلب می تونه احتمال ابتلا به بیماری دیگه ای رو افزایش بده. بعضی از بیماری های نزدیکی در صورت عدم درمان می تونه منجر به عواقب شدیدتری شوند. در موارد نادر ، بیماریهای مقاربتی درمان نشده حتی ممکنه که کشنده باشه.

خوشبختانه اکثر بیماری های مقاربتی بسیار قابل درمان هستند. توی بعضی موارد ، به طور کامل قابل درمان هستند. در موارد دیگر ، درمان زودرس و موثر می تونه به تسکین علائم کمک کنه ، خطر ابتلا به عوارض رو کاهش بده و از شرکای جنسی محافظت کنه.

علاوه بر مصرف داروهای تجویز شده برای بیماری های مقاربتی ، پزشک ممکنه که به شما توصیه کنه که عادت های جنسی خودتون رو برای محافظت از خودتون و اطرافیان تنظیم کنین. به عنوان مثال ،اونها احتمالاً به شما توصیه می کنند تا زمانی که عفونت شما به طور موثر درمان نشده ، از رابطه جنسی کاملاً خودداری کنین. وقتی رابطه جنسی رو از سر می گیرین ،اونها احتمالاً شما رو به استفاده از کاندوم و یا سایر اشکال محافظت تشویق می کنند.

رعایت برنامه درمانی و پیشگیری توصیه شده توسط پزشک می تونه به بهبود چشم انداز طولانی مدت شما در بیماری های مقاربتی کمک کنه.

سوال خود را مطرح کنید :


پاسخی بگذارید