پروستات و تاثیر آن برمردان

آیا مشکلات پروستات برای آقایان ممکن است سخت باشد؟

بله، 75% مردان بیش از پنجاه ساله دارای بزرگی پروستات هستند اما روشنگری مراقبت های بهداشتی برای همه است.
کار کلیه حذف زباله است. شرکت مدیریت پسماند بدن شما است. هر روز خون شما چندین بار از طریق کلیه عبور می کند تا فیلتر شود. با فیلتر شدن خون، ادرار در مخزن ذخیره موقت به نام مثانه، تشکیل و ذخیره می شود.
اگر دریچه کنترل ادراری وجود نداشته باشد، همانطور که یک مرد در جاده قدم می زند، ادرار در حال ریزش میشود.
غده پروستات اندازه یک گردو است و وزن آن حدود 20 گرم است. کار آن تهیه مایعات منی است که در مجاری منی ذخیره می شود. در حین مقاربت جنسی ، مایع منی از مجرای ادراری پایین می آید و با اسپرم های تولید شده در بیضه ها مخلوط می شود تا مایع منی تشکیل شود. بنابراین منی از نظر فنی اسپرم نیست. این اسپرم + مایع منی است. مایع منی اسپرم را روغنکاری می کند.

آیا مشکلات پروستات برای آقایان ممکن است

بعداز 50 سالگی به دلایل هورمونی ناشی از کاهش شدید فعالیت های جنسی، غده پروستات شروع به بزرگ شدن می کند. از 20 گرم ممکن است تقریباً به 100 گرم رشد کند. با بزرگ شدن، مجرای ادرار را فشرده می کند و مرد شروع به مشاهده تغییراتی در شیوه ادرار کردن، می کند.
2 دریچه وجود دارد که برای خروج ادرار شما عمل میکنند، اسفنکترهای داخلی و خارجی. هر دو باز هستند اما به دلیل انسداد در مجرای ادراری، شما انتظار بیشتری برای شروع جریان دارید.

شما این احساس را بلافاصله بعد از ادرار کردن دارید که هنوز چیزی باقی مانده است.
با وقوع همه این موارد ، مثانه برای جبران انسداد در مجرای ادرار ، سخت تر کار می کند. دفعات ادرار بالا می رود. فوریت ها وارد میشوند. بعضی اوقات مجبور میشوید عملاً به سمت توالت بدوید. شبانه بیش از 2 بار برای ادرار کردن از خواب بیدار می شوید.  مردان ممکن است در این مرحله باکسی صحبت نکنند. سپس عوارض جدی تر شروع می شود. ادرار ذخیره شده آلوده می شود و هنگام ادرار شدن ممکن است احساس سوزش ایجاد شود.
ادرار ذخیره شده کریستال ها را تشکیل می دهد. کریستال ها برای تشکیل سنگ یا در مثانه یا کلیه جمع می شوند. ممکن است سنگها مجرای ادرار را مسدود کند.
حبس ادرار مزمن میشود. مثانه بیشتر و بیشتر ادرار را ذخیره می کند. اندازه مثانه 40 – 60 درجه است. از آنجا که مثانه ادرار بیشتری را ذخیره می کند، می تواند تا 300 درجه بزرگ شود. مثانه بیش از حد پر شده ممکن است نشت کند و این منجر به خیس شدن و بی اختیاری ادرار شود. همچنین این حجم ممکن است به کلیه فشار وارد کند و ممکن است منجر به آسیب کلیه شود.
آنچه ممکن است مرد را به بیمارستان منتقل کند، حبس حاد ادرار است.
آنچه بالا توضیح داده شد ، با بزرگ شدن پروستات همراه است که از نظر فنی به عنوان هیپرپلازی خوش خیم پروستات گفته میشود.

بیماری های دیگر پروستات مانند:

  1. التهاب پروستات
  2. سرطان پروستات

این بحث در مورد بزرگ شدن پروستات است.

خبرهای بد و خوب:

خبر بد این است که هر کس اگر به اندازه کافی طولانی زندگی کند از دوره‌ای که دچار تغییر ناگهانی در دفعات رابطه جنسی شود، بزرگ شدن پروستات خواهد داشت.
خبر خوب این است که تغییر در شیوه زندگی وجود دارد که می تواند به مرد بعد از 50 سال کمک کند تا سلامت مطلوب پروستات را حفظ کند.
غده پروستات خود را با فعالیت مرتب جنسی به ترتیب معمول تخلیه کنید.
هر روز گوشت قرمز احتمال ابتلا به بیماری پروستات را سه برابر می کند. مصرف هر روزه شیر خطر شما را دو چندان می کند. مصرف روزانه میوه و سبزیجات چهار برابر خطر شما کاهش می دهد.

گوجه فرنگی برای آقایان بسیار مناسب است، آن را با شادی بخورید. دارای لیکوپن زیادی است. لیکوپن قوی ترین آنتی اکسیدان طبیعی است.
غذاهایی که سرشار از روی هستند نیز برای آقایان مفید هستند.تخم کدو را توصیه می کنیم.
روی اساسی ترین عنصر برای تمایلات جنسی و باروری مردان است.
مردان نسبت به زنان به روی بیشتری احتیاج دارند. هر بار که مرد دچار انزال می شود ، 15 میلی گرم روی از دست می دهد.
از آنجا که مردان شروع به علائم ادراری در ارتباط با بزرگ شدن پروستات می کنند، مهم است که به کاهش مصرف الکل توجه کنند. مصرف مایعات را افزایش دهید .
مایعات را به آرامی بنوشید.

علائم ادراری پروستات

ورزش به فعالیت منظم ماهیچه ها کمک می کند. مردان بالای 50 سال باید از تمرینات پر فشار مانند دویدن بپرهیزند.این فشار به زانوها وارد می شود.
دوچرخه سواری خبر بدی برای پروستات است. پیاده روی سریع را توصیه می کنیم.
مردانی که طولانی تر می نشینند، بیشتر در معرض علائم پروستات هستند. ساعتهای طولانی ننشینید. تا جایی که می توانید قدم بزنید..

از کشیدن سیگار خودداری کنید. سیگار رگها را تحت تأثیر قرار می دهد و گردش خون در اطراف کشاله ران را تحت تأثیر قرار می دهد.
رابطه جنسی منظم برای پروستات خوب است.  تاکید می شود که مقاربت جنسی، برای بهبود بیماری پروستات از اهمیت بسیاری برخوردار است.
غده پروستات شما به گونه ای طراحی شده است که مرتباً محتوای آن میبایست خالی شود.

جهت جراحی پروستات در مشهد می توانید نوبت خود را از طریق شماره های مندرج در سایت تماس رزرو نمایید

آدرس مطب : مشهد – خیابان احمدآباد – خیابان عارف – عارف ۵ – ساختمان شفا – طبقه دوم مطب دکتر امیرحسین بشاش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *