فتق در کودکان

فتق در کودکان

 

فتق در شیرخوارانی که نارس متولد شده اند بسیار شایع تر است. در طی این بیماری بخشی از دیواره شکم ضعیف می شود و روده ها از طریق این محل ضعیف به خارج راه پیدا می کند که در این صورت شخص احساس برجستگی در کشاله چپ و یا راست می کند که برجستگی در سمت راست شایع تر می باشد .

تشخیص فتق در کودکان

در برخی از مواقع که به کمک معاینه کودک این بیماری تشخصیص داده نشود می توان از سونوگرافی و یا سی تی اسکن برای معاینه استفاده نمود.

فتق

گاهی اوقات علل تورم در بیضه ها ورود محتویات شکم که شامل روده و یا پوشش ها و چادر های اطراف روده به داخل کانالی است که در بالای بیضه قرار گرفته و به طو اصطلاح به آن کانال اینگوینال گفته می شود.

 

فتق در کودکان

علائم فتق بیضه در کودکان

گاهی خانواده ها با این مشکل به پزشک مراجعه می کنند که در هنگام گریه کردن، سرفه کردن و … در کودکان برجستگی در بیضه های آن ها ایجاد می شود و سپس از بین می رود . در واقع این شروع مشکل فتق بیضه در کودکان است و بهتر است در همین هنگام به پزشک مراجعه کنند. گاهی نیز خانواده ها این مشکل را جدی نگرفته تا زمانی که علائم شدید تر می شوند. با مرور زمان این برجستگی در اکثر زمان ها نمایان می شود و ممکن است گاهی نیز برای کودک دچار درد شدید شود

سوال خود را مطرح کنید :


پاسخی بگذارید