درمان ناباروری در مشهد

ناباروری یعنی زوجین پس از یک سال داشتن رابطه جنسی بطور منظم و بدون استفاده از کاندوم توانایی باردار شدن را نداشته باشند می گویند. بد نیست بدانید که  ناباروری علاوه بر تاثیر گذاشتن در زنان، مردان هم نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. اگر زنان بمدت یکسال تلاش در بارداری داشته و از كنترل استفاده نمی كنند ، زن نابارور تلقی می شود. اگر مرد اسپرم خیلی کمی داشته باشد یا اسپرم او خیلی ناسالم باشد برای ترکیب با تخم یک زن ، مرد نابارور تلقی خواهد شد. بسیاری از زن و شوهر ها جهت باردار شدن مشکلی ندارند. اما دلایل و عواملی وجود دارد که می تواند برخی را دشوار کند. دکتر امیرحسین بشاش درمان ناباروری در مشهد را انجام خواهد داد

درمان ناباروری در مشهد و عوامل موثر در ناباروری

شایع ترین دلیل ناباروری زنان ، مشکل تخمک گذاری می باشد . شایع ترین علت ناباروری مردان ، مشکلی در سلولهای اسپرم و نحوه عملکرد آنها است. عوامل دیگری که ممکن است روی باروری تأثیر بگذارد عبارتند از:

  • شرایط سلامتی
  • سن و سال
  • و سبک زندگی

بعضی اوقات علتی پیدا نمی شود. این نازایی غیر قابل توضیح نام دارد .

سن و سال چگونه روی باروری تأثیر می گذارد؟

زن و شوهر های سالم در دهه 20 یا اوایل دهه 30 سالگی ، احتمال بارداری زنان در هر دوره قاعدگی چیزی حدود 25الی 30 درصد می باشد، این درصد در اوایل دهه 30 زن شروع به کاهش می کند . در سنین 35 الی 40 سالگی ، احتمال بارداری خانمها برای هر دوره قاعدگی به کمتر از ده درصد خواهد رسید. باروری مرد نیز با افزایش سن، کم می شود. اما نه به اندازه قابل پیش بینی .

تاثیر سبک زندگی روی باروری

معمولاً خانم هایی که وزن کمی دارند ، و یا خانم هایی که اضافه وزن دارند و یا حتی زنانی که بیش از حد ورزش می کنند ، باردار شدن را سخت تر خواهند کرد . در زنان ، کشیدن سیگار ، مصرف الکل در حد متوسط یا سنگین ممکن است باعث کاهش باروری شود . در مردان استعمال دخانیات، مصرف زیاد مواد الکلی و استفاده از مواد مخدر می تواند تعداد اسپرم هارا کاهش دهد.

تاثیر شرایط سلامتی بر روی بارداری

برخی از مشکلات بهداشتی که روی بارداری زنان تاثیر دارد به شرح زیر است :

  • مشکلات غده تیروئید یا غده هیپوفیز
  • زخم یا انسداد لوله های فالوپ
  • مشکلات مربوط به ارگان های تولید مثل یا هورمون ها

تاثیر سبک زندگی روی باروری

چه نوع پزشکی باروری را درمان می کند؟

هنگامی که به دنبال درمان ناباروری در مشهد هستید ، ممکن است از ابتلا به بیماری چاقی خود شروع کنید. یا ممکن است شما یک غدد درون ریز تولید مثل را ببینید ، یک متخصص زنان و زایمان که دارای آموزش ویژه در مورد ناباروری است. مردان ممکن است یک متخصص اورولوژی را ببینند. مهم است که متخصصی را پیدا کنید که از آن راحت باشید.

چه گزینه های درمانی برای ناباروری وجود دارد؟

گزینه های درمانی شما به نوع مشکل موجود بستگی دارد. توصیه ها ممکن است شامل باشد

  • تغییر سبک زندگی
  • جراحی یا
  • دارو

برخی از درمانها ممکن است با هم ترکیب شوند. در برخی موارد ، ناباروری را می توان با موفقیت درمان کرد حتی اگر دلیل خاصی پیدا نشود.

جهت رزرو نوبت در مطب دکتر امیرحسین بشاش می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایی.

دکتر نازایی مردان مشهد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *